První, ze série běžeckých terénních závodů přes překážky Race for Juniors.

✅ Race for Juniors Rokycany

✅ První, ze série běžeckých terénních závodů přes překážky Race for Juniors se uskutečnil 29.9. 2019 v Rokycanech v Muzeu na demarkační linii. Účast závodníků byla skvělá.

✅ Projekt “RACE FOR JUNIORS” je sérií terénních běžeckých závody pro děti.

Běžecký terénní závod pro děti – Race for Juniors Rokycany 2019

✅ Nádherné počasí na konci září nakonec přilákalo na start běžeckého závodu Race for Juniors zhruba 200 dětí. S ohledem na počet obyvatel ve městě a reference z podobných akcí pro děti je takováto účast naprosto unikátní.

✅ Rozdělení dětí do jednotlivých věkových kategorií s ohledem na regulérnost závodu a vyhlášení třech nejlepších v každé kategorii, vždy chlapce a děvčata zvlášť, je pro organizátory těchto závodů, tedy spolku Kukačky, z.s a spolku Sport Stars z.s. již tradiční.

✅ Závodníci vyráželi na náročnou běžeckou trať Race for Juniors po důkladném rozcvičení od Tomáše a Heleny z Gymu Move fit. Vždy ve vlnách a v malém počtu, aby nedocházelo, ke zbytečným kolizím. Do cíle se vraceli po uběhnutí cca 870m, a ti méně zdatní opravdu s vypětím všech sil. A právě pro tyto děti je tento druh sportovní akce určen, aby si vylepšily svoji tělesnou kondici a zvládly příští ročník bez větších problémů.

✅ Při registraci do dětského, běžeckého závodu každý účastník získal dárky od partnerů a v areálu na každého ještě čekala svačinka (mléko, koláč) a voda dle vlastního výběru. Pro doprovod malých závodníků, byl připraven bohatý catering v areálu Muzea na demarkační linii v Rokycanech.

✅ Medaili na památku si odnesl každý ,kdo úspěšně absolvoval trať závodu Race for Juniors a na nejlepší tři v každé kategorii čekal ještě pohár s logem závodu.

✅ Absolutně nejlepší čas, při prvním ročníku závodu Race for Junior v Rokycanech, zaběhl Míra Multrus a odnesl si tak putovní pohár, se kterým se může chlubit celý rok. Jeho úkolem bude předat pohár při ročníku 2020 svému nástupci, na pomyslném trůnu závodu.

✅ V roce 2020 chceme v rámci sportovních běžeckých akcí pro děti Race for Juniors uspořádat několik závodů ve větších městech v Plzeňském kraji.

✅ Poděkování patří všem partnerům a sponzorům, bez kterých by nebylo možné v tomto rozsahu podobnou akci uskutečnit.

✅ Velký dík patří: Muzeum na demarkační linii, Plzeňský kraji, Marketing info Plzeň, Move (F)it!, Zdravotní Pojišťovna ZPMV, DPD, Radio house, PT servis, Sympakt, Kalabria, Euronova group, Alfa- omega servis & spol.

Běžecký terénní závod přes překážky pro děti Race for Juniors Rokycany

Projekt “RACE FOR JUNIORS” je zaměřený na nejmladší generaci a rozvoj jejich sportovních a tělovýchovných aktivit. Skládá se ze série překážkových běžeckých závodů v různých městech Plzeňského kraje. Chceme dětem od 4 do 13 let nabídnout lehké a středně těžké běžecké tratě, kde by mohli prokázat svoji obratnost, rychlost, vytrvalost, ale také nebojácnost při překonávání překážek.